Jestem psychoterapeutką na ostatnim etapie międzynarodowego kursu mistrzowskiego w nurcie Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, kończącego się uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Psychoterapeuty (ECP), realizowanego przez Polskie Centrum Psychoterapii Pozytywnej we Wrocławiu przy współpracy z Akademią Psychoterapii w Wiesbaden (Niemcy). Posiadam międzynarodowy certyfikat Konsultanta Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, wydany przez Światowe Towarzystwo Psychoterapii Pozytywnej. Jestem magistrem studiów humanistycznych.

Jako dyplomowana psychotraumatolożka posiadam umiejętności niezbędne do pracy z osobami, które przeżywają stres traumatyczny powstały na skutek różnych zdarzeń losowych (choroba, śmierć bliskich, przemoc fizyczna i psychiczna, mobbing, dyskryminacja, gwałt, katastrofy naturalne, wypadki komunikacyjne i inne).

Polskie Centrum PPT posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Stosowanej, które spełnia rozporządzenia Ministra Zdrowia w zakresie wymogów szkoleniowych dla psychoterapeutów mogących świadczyć usługi w ramach kontraktów z NFZ (Rozporządzenie MZ z dnia 15 grudnia 2021 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień).

Psychoterapia pozytywna jest uznaną metodą leczenia i jest rozpoznawana jako niezależna modalność przez europejskie i światowe stowarzyszenia zrzeszające profesjonalne szkoły psychoterapii na świecie. Jest akredytowana przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii (EAP), Światową Radę Psychoterapii (WCP) i Międzynarodową Federację Psychoterapii (IFP). Psychoterapia Pozytywna posiada uprawnienia European Wide Accrediting Organization (EWAO) i jest akredytowana w ramach World Certificate of Psychotherapy. Więcej o Psychoterapii pozytywnej znajdziesz w moim blogowym wpisie TUTAJ.

Możesz zerknąć także na listę terapeutów WAPP, na której się znajduję.

Ponadto, we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii uczestniczyłam w kursie z Podstaw Klinicznych z Psychiatrii.

Ukończyłam również I stopień Studium Podejścia i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), której założeniem jest praca z człowiekiem bez kategoryzowania go z góry na podstawie problemów i wcześniejszych diagnoz. Nurt TSR czerpie z prac Miltona Ericksona, który twierdził, że to w człowieku znajdują się wszystkie odpowiedzi, w tym dotyczące rozwiązania ich problemów, a terapia ma za zadanie pomóc im w dotarciu do ich własnej wiedzy.

Bardzo przydatne w mojej pracy i poza nią jest szkolenie z NVC (Nonviolent Communication). Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga identyfikowane jest jako model komunikacji, w którym dużą wagę przykłada się do sposobu formułowania komunikatów, których fundamentem powinna być postawa człowieka pełnego empatii i szacunku wobec świata, bliskich i samego siebie. NVC oferuje bardzo pomocne sposoby pracy z drugim człowiekiem, niezbędne nie tylko w terapii, ale też coachingu i innych formach wsparcia.

Obecnie pogłębiam wiedzę i kwalifikacje na studiach magisterskich z psychologii klinicznej w Collegium Humanum w Warszawie.

W zakresie przygotowania do prowadzenia mediacji ukończyłam szkolenie specjalistyczne z mediacji rodzinnych w Centrum Szkoleń Prawnych (Warszawa), szkolenie na mediatora sądowego w Kancelarii Mediacyjnej Mateusza Gierczaka (Poznań) oraz specjalistyczne szkolenie z mediacji rozwodowych, również w Kancelarii Mediacyjnej Mateusza Gierczaka.

Jestem członkiem World Association for Positive Psychotherapy (WAPP) – (Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej), Międzynarodowej Federacji Psychoterapii (IFP), a także Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Stosowanej (PTPS).

W ramach rozwoju osobistego biorę udział w konferencjach o tematyce psychologicznej, webinarach i wykładach. Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanego psychoterapeuty i trenera Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej oraz wykładowcy WIP.

Obszary, w których mogę Ci najwięcej pomóc to: stres, lęki, poczucie nadmiernego obciążenia, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia nastroju, zaburzenia w relacjach międzyludzkich, nadmierna nieśmiałość, brak asertywności, depresja okołoporodowa, problemy wychowawcze, kryzys w związku, trudności w budowaniu relacji, problemy rodzinne, kryzys emocjonalny, kryzys życiowy, poczucie pustki i zagubienia w życiu, kryzys zawodowy, wypalenie zawodowe, zespół stresu pourazowego, nerwica, ból emocjonalny, przemoc emocjonalna, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia psychosomatyczne, niepowodzenia ciążowe.

Dyplomy i certyfikaty

Lista szkoleń uzupełniających

  1. Psychosomatyka w myśleniu psychoanalitycznym, Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, Warszawa.
  2. III Forum Zdrowia Psychicznego, Smutek czy depresja – gdzie jest granica? Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
  3. Ogólnopolska Konferencja Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
  4. Wpływ psychodelików na działanie mózgu, Uniwersytet SWPS, Warszawa.
  5. Wsparcie dla Rodzin w emocjonalnym bólu, Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji  – Family Power.
  6. Przychodzi ADHD do doktora… – obraz kliniczny zespołu hiperkinetycznego okiem praktyka, Zespół Fundacji na rzecz rozwoju – Inspirator.
  7. Rozwój emocjonalny dzieci – Psychologia pod Lupą, Kraków.
  8. Paluszek i główka… czy dziecko udaje, Jagoda Sikora, Specjaliści 0-6.
  9. Istniejemy dzięki sobie – zależność emocjonalna klientów psychoterapii, Łódzka Warsztatownia. Łódź.
  10. Zaparcia nawykowe u dzieci, Alicja Pilch.
  11. Trener warsztatów dla Rodziców dzieci z ADHD, ZA, Zaburzeniami Zachowania, Ośrodek Psychoterapii Sukces, Warszawa.
  12. Smutek w procesie żałoby – jak się nim zaopiekować? Akademia Energii Joanna Gieldarska i Fundacja Nagle Sami.
  13. Depresja oraz inne zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży – diagnoza i terapia, Fundacja Pomoc Autyzm, Warszawa.
  14. Samoregulacja a objawy psychosomatyczne, Jagoda Sikora, Specjaliści 0-6.
  15. Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży, Jagoda Sikora, Specjaliści 0-6.
  16. „Stan umysłu pary” Mary Morgan, Sekcja Psychoterapii Par i Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
  17. Metody na złość – jak radzić sobie z emocjami dzieci, Psychologia pod Lupą, Kraków.
  18. Pacjent uzależniony w gabinecie psychoterapeuty lub psychiatry. Nowe podejście. Centrum Terapii Dialog, Warszawa.
  19. Pacjent z doświadczeniem traumy z dzieciństwa. Szkolenie dla psychoterapeutów. Centrum Terapii Dialog, Warszawa.
  20. Pułapki mózgu – od przyjemności do uzależnienia. Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu.
  21. „Czy mamy jeszcze szansę?” – podstawy psychoterapii par, Łódzka Warsztatownia.
  22. Przemoc emocjonalna w relacjach. Mazowieckie Centrum Psychoterapii.
  23. Psychiatria i TSR. Ursynowskie Centrum Terapii Krótkoterminowej, Warszawa.
  24. Toksyczny partner – jak postawić mu granicę? Energotransformacja, Magdalena Kuźnik.
  25. Narcyzm nie kocha ani drugich ani siebie – Erich Fromm, Mazowieckie Centrum Psychoterapii, Warszawa.